Kupno roboczych butów

Czerwiec okazał się dla mnie bardzo smutnym miesiącem. Zostałem bowiem zwolniony z dotychczasowej pracy z powodu cięć kadrowych. Miałem na głowie kredyt, więc musiałem jak najprędzej znaleźć jakąś pracę. Lato to czas wielu prac budowlanych, więc to właśnie w tej branży znalazłem pracę. Aby móc bezpiecznie pracować, musiałem kupić sobie odpowiednie obuwie.

Zakup nowych półbutów roboczych

półbuty robocze uvexDzień zwolnienia z pracy zapamiętam niestety na bardzo długo. Zostałem o nim powiadomiony w bardzo przykry sposób. Otrzymałem po prostu kartonik z rzeczami ze swojego biurka, bez żadnych podziękowań za cały ten czas współpracy. Przez cały wieczór rozpamiętywałem tę sytuację. W dojściu do siebie pomogła mi moja narzeczona. Musiałem wziąć się w garść, ponieważ wspólnie z nią wziąłem kredyt na mieszkanie. Musiałem bardzo szybko znaleźć nową pracę. Branżą, w której mogłem być przyjęty praktycznie od zaraz była budowlanka. Przed podjęciem pracy musiałem jednak jechać do sklepu, by zakupić polecane przez szefa półbuty robocze Uvex oraz resztę odzieży ochronnej. Szef i kierownik budowy bardzo chwalili te buty i zapowiedzieli mi, że bez nich nie wejdę na plac budowy. W sumie mnie to ucieszyło, ponieważ świadczyło o tym, że obydwoje przestrzegają zasad BHP. Do nowej pracy byłem bardzo zmotywowany. Miałem nadzieję, że mi się spodoba. Nie mogło być w zasadzie inaczej, ponieważ bank nie zrozumiałby, że nie mam kasy na opłacenie raty.

Teraz już od kilku miesięcy pracuję na budowie. Owszem, praca ta daje mi w kość, jednak spora wypłata łagodzi wszelkie bóle. Po tym czasie przyznaję też rację szefowi i kierownikowi budowy. Moje solidne półbuty robocze nie raz uratowały mi palce! Cieszę się, że w tej pracy tak bardzo dba się o zdrowie pracownika. Jest to bardzo budujące!