Mocne olejki CBD

Konopny olej to najbardziej wartościowy produkt, pośród wszystkich, zawierających terapeutycznie działający kannabidiol (CBD). Co ważne, ceny tych wyrobów, zwłaszcza w ostatnim czasie, mocno spadły, toteż najtańsze z nich, można nabyć już za, około, czterdzieści – pięćdziesiąt złotych.

Czym jest kannabidiol?

olejki konopne cbdW konopiach zidentyfikować można, ponad, sto kannabinoidów, czyli substancji o czynnym działaniu. Jedną z nich jest kannabidiol (CBD), który, jak wykazano w badaniach naukowych, wykazuje wiele właściwości prozdrowotnych. Wszak udowodniono iż ta substancja czynna ma silne właściwości przeciwnowotworowe, przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciwpsychotyczne, przeciwdrgawkowe, przeciwwymiotne, a także przeciwgrzybicze. Najlepszym nośnikiem dla kannabidiolu, są oczywiście oleje i to właśnie w nich możemy znaleźć maksymalną zawartość tej substancji aktywnej, w najczystszej postaci. Jeśli natomiast chodzi o ceny tych wyrobów, to są one mocno zróżnicowane, gdyż wszystko zależne jest od stężenia procentowego kannabidiolu oraz renomy producenta. Olejki konopne CBD stosowane są nie tylko w terapiach ludzi, ale także zwierząt, czego doskonałym przykładem jest fakt iż są one, coraz częściej, rekomendowane przez lekarzy weterynarii. Trzeba też podkreślić iż to wyroby w pełni naturalne, ale i ekologiczne, gdyż pozyskuje się je tylko z najwyższej jakości konopi, uprawianych bez pestycydów, herbicydów, syntetycznych nawozów i GMO.

Stosowanie oleju konopnego jest rekomendowane nie tylko wówczas, gdy coś dolega, ale również wtedy, gdy ceni się profilaktykę. Wszak dowiedziono iż regularne przyjmowanie CBD, w znacznym stopniu, minimalizuje ryzyko zachorowania na: niektóre rodzaje nowotworów, stwardnienie rozsiane, Alzheimera, cukrzycę oraz astmę.