Modne obuwie na każdy sezon

Osobnym działem mody nie tylko ulicznej ale też haute couture są buty. Oczywiście buty z kolekcji haute couture zazwyczaj rzadko przenoszone są na grunt mody ulicznej, głównie z powodu, że są to buty, które muszą wyglądać pięknie ale niekoniecznie są funkcjonalne i wygodne. Oczywiście pewnie elementy takich butów mogą służyć do inspiracji dla producentów obuwia użytkowego, jednak w praktyce rzadko zdarza się, aby takie buty przeszły do kanonu mody ulicznej.

Nasz klimat rozdzielają pory roku i one wymuszają ubieranie pewnych typów obuwia.

obuwieZaczynając od wiosny, kiedy to pierwsze roztopy odsłaniają ziemię, robi się ciepło nie tylko na dworze ale też i w naszej garderobie, zamieniamy kozaki na lżejsze obuwie, najczęściej są to półbuty skórzane damskie, obuwie sportowe typu adidasy czy czółenka. Wiosna kojarz się przede wszystkim z odnową, powstawaniem nowego ładu, pojawieniem się kolorów na naszych ulicach – zieleń drzew, żółte i fioletowe i białe kwiaty cebulkowe wyglądają spod ziemi. I taka właśnie eksplozja kolorów towarzyszy w nowych kolekcjach wiosennych. Latem robi się coraz cieplej, obuwie staje się coraz bardziej odkryte, dominują sandały w przeróżnych konfiguracjach, balerinki, japonki i klapki. Oczywiście kolory stają się współgrać z porą roku, są bardziej intensywne, słoneczne. Tutaj wyznawana jest zasada, im mniej tym lepiej, unika się koloru czarnego, który przyciąga słońce i bardziej niż inne kolory potęguję odczuwanie gorąca. Buty powinny być lekkie i zajmować mało miejsca jako bagaż. Jesień jest bardzo podobna do wiosny, choć zmienia się już kolorystyka, kolory są stonowane, przeważają kolory ziemi – czerń, brąz. Następną porą jest zima, tutaj królują kozaki skórzane damskie, przede wszystkim dzięki ich właściwościom, nie przemakają, są ciepłe. Dominujące kolory to czerń i brąz.

Wybierając obuwie na dany sezon należy kierować się przede wszystkim wygodą i komfortem noszenia. Wygląd jest ważny, ale w niewygodnych butach nie będziemy pięknie chodzić.