Off road w Polsce – co to jest?

Dzisiaj już chyba każdy albo widział w telewizji, internecie lub na żywo samochód sportowy, który wchodzi poślizgiem w zakręt. Dawniej używało się pojęcia poślizg kontrolowany, jednak dzisiaj korzystamy już niemal wszyscy ze słowa drifting.

Off road w Polsce coraz popularniejszy

off roadCzyli dokładnie drifting to nic innego jak wprowadzanie samochodu w kontrolowany poślizg. Czym się charakteryzuje ten sport? Po pierwsze dużą ilością dymu(samochód, żeby utrzymał się w poślizgu musi nie mieć trakcji na tylnej osi, więc w przypadku samochodów z napędem na tył lub na obie osie ślizga się przy czym „pali gumę”) Zawody drifterskie rozgrywają się w różnych okolicznościach. W kalendarzu imprez znajdują się tory samochodowe, wielkie parkingi, mocno kręte odcinki dróg, które są zamykane na okres imprezy. Niewątpliwie zalicza się to pod sporty ekstremalne. Ostatnio co pod względem popularności z zawodach motoryzacyjnych to właśnie drifting króluje w Polsce, jednak ostatnio mocno plasuje się również off road w Polsce. Off road to nic innego jak jazda po bezdrożach samochodami terenowymi. Wydawać by się mogło, że jest to łatwy sport, że wsiada się do samochodu i jedzie, jednak prawda jest inna. Zawody są tak przygotowane, że ciężko przejechać jeden odcinek bez wysiadania z samochodu wprost w to błoto, żeby choćby podczepić wyciągarkę.

Ostatnio miałem możliwość bycia na jednym typie imprezy i na drugim i muszę przyznać, że naprawdę i na jednej i na drugiej jest bardzo dużo osób, które biorą udział ale i jest bardzo dużo osób, które chcą oglądać zmagania tych śmiałków. Oba sporty są drogie, jednak na pewno wysokie miejsca dają satysfakcje.