Opłacalność domów pasywnych

Jeżeli mamy inwestować w coś pieniądze to chcemy się upewnić, że jest to opłacalne. Im większą kwotę mamy wyłożyć tym bardziej uważni jesteśmy.

Domy z drewna stawiane są między innymi dzięki opłacalności

drewniany domJeżeli jest ona duża poświęcamy więc sporo czasu na dokształcanie się w danym temacie. Większość ludzi ma bowiem świadomość, że niektóre decyzje podejmuje się tylko raz w życiu. Jedną z takich decyzji, dla praktycznie wszystkich, jest ta odnośnie budowy domu. W dzisiejszych czasach jest to bowiem luksusem i mało kto może to zrobić więcej niż raz. Większość ludzi nie ma nawet tego komfortu, więc jeżeli mamy taką możliwość to powinniśmy się niesamowicie cieszyć. W dzisiejszych czasach możemy wybudować energooszczędne domy z drewna, pasywne i zwykłe, w oparciu o klasyczne metody. Musimy mieć jednak świadomość, że ta pierwsza opcja będzie zdecydowanie bardziej opłacalna. Obiekty pasywne zużywają o wiele mniej energii podczas eksploatacji. Szacuje się, że na obecny stan nawet ośmiokrotnie mniej. Jest to strasznie dużo, ponieważ trzeba sobie uświadomić, że przekłada się to w prostej linii na wysokość rachunku. Wychodzi więc, że utrzymanie takiego domu jest wręcz nieporównywalnie tańsze. Łatwo się więc domyślić, ze gdzieś musi być ukryty jakiś haczyk, a pewnie w tym, że takie domy energooszczędne są droższe. Oczywiście jest to prawda, ale za takie domy w Solcu zapłacimy na przykład tylko dziesięć procent więcej. Trochę droższe są domy prefabrykowane, ale to już tego względu, że wszystko przyjeżdża na budowę w stanie gotowym. Można więc mała inwestycją cieszyć się oszczędnościami przez długie lata. Właśnie dlatego energooszczędne domy szkieletowe, coraz częściej pojawiają się również w Polsce.

Za granicą takie obiekty to już praktycznie norma i nikt już nie buduje w oparciu o klasyczne metody. Są one po prostu nieopłacalne i nie ma to najmniejszego sensu.