Potrzebowałam likieru kawowego

Zbliżały się urodziny mojej najlepszej przyjaciółki. Zostałam zaproszona na przyjęcie z tej okazji. Długo zastanawiałam się nad tym, jaki prezent powinnam jej wręczyć. Wiedziałam, że jest ona wielbicielką dobrych jakościowo alkoholi, a od naszej wspólnej znajomej dowiedziałam się, że chciałaby ona dostać na urodziny likier kawowy.

Zalety dobrego i gęstego likieru kawowego

dobry gęsty likier kawowyTeraz już wiedziałam, co powinnam jej kupić. Jako, że do urodzi nie pozostało już wiele czasu, jeszcze tego samego dnia udałam się do bardzo dobrze zaopatrzonego sklepu monopolowego, gdzie można było dostać taki trunek. Od sprzedawcy dowiedziałam się, że najlepszy będzie dobry gęsty likier kawowy. Jeśli likier jest gęsty świadczy to o tym, że jest on wykonany na bazie odpowiedniej ilości jajek, co w dalszej kolejności gwarantuje, że nie będzie się on rozdwajał, nawet jeśli po otwarciu butelka będzie długo stała w barku. W dodatku zaproponowany przez sprzedawcę likier był wyprodukowany na bazie idealnie zmielonych, świeżo palonych ziaren kawy najwyższej jakości. Zapewnił mnie on, że taki likier jest niezwykle aromatyczny i słodki. Z pewnością przysmakuje nawet osobom, które na co dzień nie lubią charakterystycznej goryczki alkoholu. Ten likier był kilkunastoprocentowy. Uznałam, że będzie on pasował na prezent dla mojej przyjaciółki. Zdecydowałam się go zakupić.

Byłam bardzo zadowolona z jego niskiej, przystępnej ceny oraz z faktu, że mogłam go zakupić od razu zapakowany na prezent. Kilkanaście dni później zjawiłam się u przyjaciółki na urodzinach i od razu go jej wręczyłam. Muszę przyznać, że była ona wprost zachwycona prezentem. Od razu zdecydowała się otworzyć butelkę i wszystkich poczęstować. Jeśli chodzi o mnie smak likieru kawowego bardzo mi odpowiadał.