Pracownik z Ukrainy do prac przydomowych

Osoby, które posiadają duże działki z ogrodem i dużym domem doskonale zdają sobie sprawę z tego, że o taki teren należy dbać, a to jest nie lada wyzwanie. Rozwiązań jest kilka. Albo sami weźmiemy się do roboty, albo też zatrudnimy ogrodnika, który za opłata zadba o nasz zielony teren, ale trzeba się wówczas liczyć z kosztami. Jest również trzecie rozwiązanie, a o nim w poniższym artykule.

Czy warto zatrudnić pracownika z Ukrainy?

zatrudnienie pracownika z ukrainyJak wskazuje tytuł, trzecim rozwiązaniem jest zatrudnienie pracownika, który nie jest Polakiem. Dokładnie tak, niestety polscy obywatele oczekują wysokiej pensji jeśli chodzi o prace ogrodnicze, a to nie opłaca się wielu właścicielom, dlatego też można wykorzystać potencjał, którzy posiadają nasi sąsiedzi ze wschodnich granic. Ukraińcy przybywają do Polski w celach zarobkowych zostawiając tutaj około czterdziestu procent swych dochodów, z kolei sześćdziesiąt trafia do ich rodzin na kresach wschodnich. Opłacalne jest to ze względów ogólnospołecznych i politycznych. Zatrudnienie pracownika z Ukrainy dla posiadacza dużego terenu jest również opłacalne, ponieważ takiej osobie płacimy o kilka złotych mniej – tak wynika ze standardów. Są zadowoleni i nie narzekają z pracy, ponieważ cieszą się, że ją w ogóle mają. Są wówczas bardziej pracowici, solidni i odpowiedzialni czego efektem jest bardzo dobrze wykonana praca. Warto więc przemyśleć ten pomysł, który może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Na pytanie, czy warto zatrudnić pracownika z Ukrainy odpowiedź brzmi – tak warto! W kilku argumentach stwierdzono, iż jest to bardzo dobre rozwiązanie. należy jednak pamiętać o tym, aby być uczciwym w stosunku do pracowników i zadbać o to, aby zapewnić im godne warunki pracy a także ubezpieczenie zarówno społeczne, jak i zdrowotne.