Profesjonalne akcesoria muzyczne- dyfuzory

Mój mąż od wielu lat tworzy muzykę. Jest to jego pasja. Ma cały sprzęt jednak nie ma studia w którym mógłby nagrywać i prowadzić profesjonalne odsłuchy. Aktualnie remontujemy poddasze i to właśnie tam chcemy urządzić również pokój w którym będzie mógł tworzyć muzykę.

Dyfuzor akustyczny do domowego studia muzycznego

dyfuzory akustyczneOd kiedy poznałam męża wiedziałam że jego pasją jest muzyka. Potrafił godzinami opowiadać o sprzęcie muzycznym. Bardzo również dbał o swoje mixery, czy głośniki. Sprzęt do tworzenia muzyki kupował regularnie za odłożone pieniądze. Niestety ze względu na brak miejsca nigdy nie miał swojego profesjonalnego studia muzycznego. Szansa na takie studio pojawiła się w momencie zakupu domu. Dom miał dużą powierzchnię i niezagospodarowane poddasze. To właśnie tam miało powstać studio z prawdziwego zdarzenia. Mąż był niezwykle podekscytowany i z zapałem zaczął projektować pomieszczenie. Ze względu na specyfikę poddasza aby mogło powstać tam studio należało zakupić odpowiednie akcesoria. Niezbędne stały się dyfuzory akustyczne, które za zadanie mają zoptymalizować rozpraszanie się dźwięku po pomieszczeniu. Ze względu na to że pokój jest praktycznie pusty ma to wpływ na akustykę. Kąty w pokoju mogą spowodować odbicie lustrzane dźwięku co doprowadza do deformacji. Niemożliwy staje się prawidłowy odsłuch. Montując dyfuzor akustyczny wyrównywana jest częstotliwość pomieszczenia, a dźwięk jest słyszany prawidłowo. Jednak aby dyfuzor akustyczny odpowiednio działał musi być bardzo dobrej jakości. Wykonany z dużą dokładnością za pomocą specjalistycznego sprzętu. Oprócz jakości wykonania ważny jest również materiał z którego jest wykonany dyfuzor. Im lepszy tym lepsza jakość dźwięku.

Mąż wybrał bardzo dobre jakościowo dyfuzory. Był niezwykle szczęśliwy gdy jego studio zostało przystosowane do nagrywania i odsłuchiwania utworów które tworzył. Nareszcie miał miejsce, które w pełni pozwala na realizowanie swojego hobby.