Rodzaje termicznych izolacji przemysłowych

Mika to naturalny minerał, który tworzy cienkie, elastyczne arkusze. Dzięki swoim właściwościom nadaje się do wykorzystania w różnorodnych zastosowaniach przemysłowych. Czysta mika flogopitowa jest wysoce odporna na wysokie temperatury i może być formowana w wiele kształtów. Mika jest powszechnie łączona z innymi materiałami, tworząc laminaty kompozytowe z miki. 

Jakie materiały są wykorzystywane do izolacji przemysłowych?

najlepsza izolacja termiczna przemysłowaKompozyty mikowe są dostępne w postaci arkuszy, rolek i tub. Materiały o niskiej przewodności cieplnej to świetny sposób na kontrolowanie efektywności energetycznej budynku lub wyposażenia. Mogą zmniejszać przenoszenie ciepła i zapobiegać ucieczce ciepła przez pęknięcia i szczeliny. Istnieje kilka zastosowań materiałów o niskiej przewodności cieplnej, w tym przemysłowych izolacji termicznych i urządzeń ochronnych. Materiały o wysokiej przewodności cieplnej mogą skutecznie przenosić ciepło. Z drugiej strony materiały o niskiej przewodności cieplnej są odporne na przenoszenie ciepła. Dlatego sprawdzają się jako najlepsza izolacja termiczna przemysłowa. Wartości przewodnictwa cieplnego są zwykle mierzone w watach na metr na stopień Kelvina. Wartości te są wartościami średnimi i mogą się nieznacznie różnić w zależności od rodzaju użytego sprzętu badawczego oraz środowiska, w którym dokonano pomiarów. Wyroby tkane do przemysłowej izolacji termicznej mają szerokie zastosowanie. Produkty te mają wysoką izolacyjność termiczną i są w stanie wytrzymać czynniki zewnętrzne, takie jak ciepło, wilgoć i światło słoneczne. 

Tkanina używana do tych produktów ma trzy warstwy: warstwę wątku, warstwę podkładu i warstwę wewnętrzną. Trzy warstwy są połączone systemem wyściełania. Warstwa zewnętrzna wykonana jest z włókniny, która jest wysoce hydrofobowa, a także posiada właściwości termoizolacyjne. Jednak pomimo swoich unikalnych właściwości fizycznych, jej zastosowanie w przemysłowej izolacji termicznej jest ograniczone.