Szczotki listwowe – skuteczna ochrona przed zanieczyszczeniami

Szczotki listwowe pojawiają się w wielu zakładach pracy. Bardzo często spełniają one rolę uszczelnień, chroniąc tym samym przed przenikaniem zimna, opadów atmosferycznych, pyłów oraz dymu. Są one wykorzystywane zarówno w przypadku pomieszczeń jak i maszyn, gdzie pełnią rolę zabezpieczenia niektórych elementów przed wiórami, smarami czy też różnego rodzaju zanieczyszczeniami.

Zastosowanie szczotek listwowych w życiu codziennym

szczotki listwoweBardzo często szczotki listwowe pojawiają się także w systemach transportu przedmiotów wrażliwych na uszkodzenia takich jak szkło. Same korpusy przybierają różne formy montowania, które sprawdzają się w w wielu warunkach. Spotkać możemy się więc z korpusami mocowanymi śrubami, nitami bądź też mocowanymi na wcisk. Szczotki listwowe widujemy właściwie na każdym kroku, jednak ich powszechne użycie sprawia, że nie przywiązujemy wagi do ich obecności. Możemy zobaczyć je w windach, na schodach ruchomych, pod drzwiami, a nawet w transporcie miejskim. Nie tylko sposób montowania korpusów stanowi podział wśród szczotek listowych. Kolejny podział obejmuje szczotki, których korpusy wykonane są z różnego typu materiałów. Możemy zatem spotkać się ze szczotkami listwowymi w profilu aluminiowym, z tworzyw sztucznych, z blachy ocynkowanej, z blachy nierdzewnej, a także ze szczotkami listwowymi elastycznymi. Szczotki listwowe występują także jako elementy zamiatarek oraz innych maszyn, z których korzystają firmy komunalne oraz sprzątające. Spotykane są one również na myjniach samochodowych, a także na lotniskach w formie szczotek służących do zamiatania pasów startowych lotnisk.

Rynek oferuje nam wybór wielu producentów szczotek listwowych. Nawet jeżeli w ich ofercie nie znajdziemy interesujących nas parametrów, wiele firm oferuje wykonanie tych elementów na zamówienie. Wówczas wystarczy podać jedynie indywidualną specyfikację.