Technologia przyszłości – baterie słoneczne

Najbardziej cennym surowcem w dzisiejszym świecie jest energia elektryczna. W dobie dygitalizacji i komputeryzacji praktycznie wszystkiego co nas otacza, potrzeba jej mnóstwo. Każdy człowiek zużywa dziennie duże ilości prądu, używając komputera, zapalając światło w domu czy oglądając telewizje.

Baterie słoneczne, nowe źródło energii

panele słoneczneNajgorsze jednak jest to, że póki co głównym jej źródłem są elektorowie spalające paliwa kopalniane. Przez to wszyscy przyczyniamy się do emisji gazów cieplarnianych i co za tym idzie, zanieczyszczenia środowiska. Niski procent energii jest wydobywany z elektrowni opierających swoje działanie na surowcach odnawialnych. Gdyby jednak udało się panele słoneczne więcej domostw ten trend mógłby ulec zmianie. Jeżeli każde mieszkanie miałoby swoją małą elektrownie to znacznie zmniejszyło by do potrzeba używania paliw kopalnianych. Co w dalszej fazie nie tylko miałoby pozytywny na środowisko ziemskie ale i również na gospodarkę. Baterie słoneczne bowiem gwarantują darmową energię nawet na dwadzieścia pięć lat. Dzięki temu, relatywnie wysoki koszt ich zakupu, zwraca się już po połowie czasu ich żywotności. Czyni to z nich nie tylko inwestycje dobrą dla naszej planety ale i również dla portfela. Bateria słoneczna może kosztować już nawet od osiemdziesięciu złotych.

Oczywiście taka nie zapewni nam wystarczających ilości energii dla całego domu, ale może nam posłużyć do podładowania telefonu bądź zasilenia lampek lodowych. Już nawet tak drobny wydatek przybliża nas do celu jakim jest czysta i ekologiczna planeta. Pomaga to również sfinansować kolejne badania.