Wsparcie dla DDA we Wrocławiu

 

Marzeniem wielu osób jest to, aby mieć szczęśliwą rodzinę, na którą zawsze będzie można liczyć, która będzie dawała wsparcie i motywowała do działania. Z pewnością wiele osób może powiedzieć, że taką rodzinę właśnie ma, jednak nie da się ukryć, że bardzo wiele dzieci musi się wychowywać w rodzinach dysfunkcyjnych i patologicznych. Tam, gdzie alkohol jest najważniejszy, dzieci schodzą na dalszy plan.

Co warto wiedzieć o syndromie DDA?

dda WrocławKażde małe dziecko uczyć się na początku poprzez naśladowanie najbliższych osób. Jeśli nie ma dobrego wzorca, to może mieć w przyszłości problemy rozwojowe. Dzieci z rodzin alkoholików nie tylko mają więcej problemów w nauce, ale także odczuwają większy stres, są zazwyczaj wycofane lub wręcz przeciwnie, reagują w sposób agresywny. Często miewają zaniżone poczucie własnej wartości, ponieważ nikt ich w domu nie chwalił, nie wspomagał i nie motywował do pracy nad sobą. Rodzice zazwyczaj interesowali się jedynie tym, aby móc się napić. Dorosłe dzieci alkoholików często czują się gorsze od innych ludzi. Niektórzy tak samo jak rodzice, zaczynają sięgać po alkohol. Nie potrafią sobie poradzić i bywa też tak, że zaczynają usprawiedliwić rodziców i twierdzą, że to nie oni zawinili. Jest to tak zwany syndrom DDA Wrocław jest miastem, w którym można znaleźć fundacje, które oferują wsparcie dla osób, które wychowywały się w dysfunkcyjnych rodzinach. Odbywają się spotkania, w trakcie których każdy może opowiedzieć o swoich przeżyciach. Otrzyma wsparcie i pomoc od osób, które mają doświadczenie.

Każde dziecko zasługuje na to, aby być kochanym, szanowanym i wspieranym. Faktem jest również to, że nie każdy powinien mieć dzieci. Wiele osób nie potrafi zająć się ich wychowaniem, ponieważ ważniejszy jest alkohol. Osoby, które nie miały dobrych wzorców i wsparcia, często w dorosłym życiu nie potrafią się odnaleźć. Mogą one jednak skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy nie tylko ich wysłuchają, ale także doradzą, jak radzić sobie w życiu.