Zalety prawnej ochrony lekarzy

Zawód lekarza jest bardzo odpowiedzialny. Kiedy zaczynałam swoje pierwsze staże, trochę bałam się odpowiedzialności. Szybko jednak przekonałam się, że lekarze mogą liczyć na bardzo dobrą ochronę prawną, dlatego ucieszyłam się i kiedy przyszło co do czego i kiedy miałam zacząć samodzielną praktykę lekarską, zadbałam o swoje ubezpieczenie.

Jakie ubezpieczenie ochroni prawnie lekarza?

ochrona prawna dla lekarzyOkazało się, że zgodnie z przepisami prawa, muszę wykupić sobie odpowiednie ubezpieczenie lekarskie. Takie ubezpieczenie należy mieć wykupione na maksymalnie jeden dzień przed rozpoczęciem pracy. Ponieważ do tego dnia pozostało już niewiele czasu, postanowiłam dłużej się nie wahać i jeszcze tego samego dnia udałam się do towarzystwa ubezpieczeniowego, w którego ofercie znajdowała się między innymi ochrona prawna dla lekarzy. Trafiłam tam na bardzo dobrego przedstawiciela, który polecił mi świetne ubezpieczenie, którego wykupienie wiązało się z opłacaniem comiesięcznej, niewielkiej składki. Polisa bardzo mi odpowiadała, ponieważ w jej ramach byłam chroniona od wszelkiej odpowiedzialności za błędy medyczne i błędne diagnozy. W razie potrzeby to również ubezpieczenie pokrywało wszelkie koszty sądowe oraz koszty adwokata, radcy prawnego lub innej osoby, która miałaby za zadanie bronić mojego dobrego imienia przed sądem. Przeczytałam całą umowę, a następnie ją podpisałam.

Od tego momentu korzystam z tego ubezpieczenia i jestem bardzo zadowolona. Przede wszystkim dlatego, że jest ono podpisane bezterminowo, a rachunki przychodzą na mój adres e-mail, dzięki czemu co miesiąc mogę bez problemu opłacać je bez wychodzenia z domu, co jest dla mnie bardzo wygodnym i praktycznym rozwiązaniem. Cieszę się, że korzystam z takiej profesjonalnej ochrony prawnej lekarzy.