Bezpieczne posadzki sportowe

 

Sport jest sposobem na zdrowe życie dla wielu ludzi. Niezależnie czy jest uprawiany amatorsko czy profesjonalnie powinno być to zajęcie w pełni bezpieczne. Dlatego tez coraz większą wagę przywiązuje się instalowania w obiektach sportowych nawierzchni zapewniających jak największy komfort pod względem bezpieczeństwa i osiąganych wyników. 

Najwyższej jakości posadzki sportowe

podłogi sportowe na legarachŚwiatowi liderzy w produkcji nawierzchni sportowych oferują bardzo dużo ciekawych rozwiązań zapewniających sportowcom osiąganie jak najlepszych rezultatów. Trzeba przy tym pamiętać, że zanim dana nawierzchnia trafi do obiektów sportowych musi zostać przebadana pod kątem wielu parametrów. Przykładowe parametry poddawane badaniom to odbicie i toczenie piłki, rozkład energii podczas upadku zawodnika, poziom odbicia światła od nawierzchni. Do profesjonalnego sportu dopuszczone są jedynie nawierzchnie certyfikowane spełniające bardzo surowe normy. Za najlepsze uważane są podłogi sportowe na legarach do hal zapewniające świetne parametry. Legary drewniane umieszcza się na elastycznych, amortyzujących podkładach. Na legarach buduje się podkład z płyt drewnopochodnych i dopiero na nich układa się docelową nawierzchnię sportową. Może to być podłoga w postaci parkietu z klepek twardego drewna lub wielowarstwowa wykładzina sportowa. Tak wykonana podłoga sportowa znakomicie przyjmuje energię, wzmacnia siłę odbicia. Zarówno podłogi w formie parkietu czy nowoczesnej wykładziny są bardzo odporne ścieranie dzięki bardzo mocnym warstwom zabezpieczającym.

Producenci nawierzchni sportowych rozwijają swoją produkcję w kierunku wytwarzania nawierzchni bardzo specjalistycznych, dla określonych dyscyplin sportowych. Jest to branża, która czerpie garściami z osiągnięć naukowych aby zapewnić jak najwyższą jakość swoim produktom.