Ekstrakcyjne czyszczenie mebli tapicerowanych

Niejednokrotnie zdarza nam się spotykać z tapicerką. Jest on obecnie oczywiście w naszych samochodach ale nie tylko. Wielu z nas posiada również w swoim domu najróżniejsze meble tapicerowane. Trzeba jednak zauważyć, że po kilku latach czy nawet miesiącach użytkowania takowych mebli mogą one nie wyglądać już tak świetnie. W związku z tym warto poszukać sprawdzonych metod pozwalających na ich wyczyszczenie.

Sprawdzone metody prania tapicerki

pranie tapicerki jelenia góraTapicerka zarówno samochodowa jak i ta na naszych meblach może bardzo szybko się brudzić. Często dodatkowym czynnikiem przyspieszającym ten proces jest obecność w naszych domach kotów czy psów. Gdy dochodzi do poważniejszego zabrudzenia tapicerki to nie warto od razu wpadać w panikę i decydować się na wymianę tapicerowanego mebla na nowy. Obecnie stosowane są różne ciekawe metody pozwalające na pranie tapicerki Jelenia Góra jest zaś jednym z tych miast, w którym można z łatwością znaleźć wiele polecanych firm zajmujących się świadczeniem usług tego typu. Do metody najskuteczniejszej i zarazem najczęściej stosowanej przez takowe firmy jest metoda ekstrakcyjna. Sposób ten polega na nałożeniu na tapicerkę specjalnego środka mającego zdolność wywabiania plam. Po jakimś czasie, gdy ten detergent już zacznie działać należy przyprowadzić czyszczenie manualne z użyciem szczotki. Niektóre firmy posiadają też specjalne urządzenia do tego zadania.

Ostatnim z kroków podczas czyszczenia tapicerki metodą ekstrakcyjną jest przeprowadzenie odkurzania. W tym wypadku nie wykorzystuje się jednak tradycyjnego odkurzacza jaki każdy z nas ma w swoim domu. Natomiast używa się odkurzaczy piorących, które są w stanie dodatkowo nakładać na tapicerkę piankę aktywną, która dodatkowo świetnie czyści pozostałe plamy.