Elegancka torebka do pasa

Torebki noszone na pasie, zwane potocznie nerkami są znane bodaj każdemu. Początkowo były one używane przez specjalistów, potrzebujących małej, aczkolwiek wygodnej torby na narzędzia czy podręczny sprzęt, aczkolwiek zostały uznane za tak wygodne, iż stały się dla wielu osób codziennym elementem odzieży.

Wygodna torba na pas

torebki nerki damskiePierwsze torby typu nerka były bardzo prostymi, jednokomorowymi elementami odzieży, które mimo dość niewielkich gabarytów mają do dziś zaskakującą pojemność. Najczęściej były to torby szyte z wytrzymałego nylonu, które nie były może najwygodniejszymi torebkami, aczkolwiek znosiły doskonale wszelkie warunki w pracy, gdzie były najczęściej wykorzystywane. Nic więc dziwnego iż rozpowszechniły się one również wśród osób preferujących niestandardowe dodatki odzieżowe. Nowoczesne torebki nerki damskie przypominają swoje pierwowzory wyglądem i krojem, nadal będąc bardzo wygodnymi akcesoriami, aczkolwiek są zdecydowanie bardziej eleganckie i ozdobne od prostych, wręcz utylitarnych toreb. Są one przede wszystkim szyte z cienkiej skóry o najwyższej jakości, i w zależności od producenta mogą być proste, lub bardziej skomplikowane, i mieć wiele przegród w głównej kieszeni, pozwalających na znacznie wygodniejsze przenoszenie najróżniejszych przedmiotów codziennego użytku w damskiej torebce.

Wiele pań zamieniło normalne torebki właśnie na tego rodzaju warianty, gdyż są one znacznie wygodniejsze niż torebki na ramię, w wielu przypadkach o wiele pojemniejsze, oraz bardzo eleganckie, pozwalając na dopasowanie ich do wielu kreacji w których niewiele osób spodziewałoby się takich akcesoriów. Wielu różnych producentów eleganckiej odzieży coraz częściej wprowadza do ofert takie torebki, parując je z wieloma eleganckimi kreacjami.

Opublikowany w Moda