Gdzie umiejscowić taras?

 

Kiedy nadchodzą letnie miesiące, dobrze jest jak najwięcej czasu spędzać na świeżym powietrzu. Dużo szczęścia mają posiadacze tarasów. Chwile spędzane tam z rodziną i przyjaciółmi są czystą przyjemnością. To doskonałe miejsce, aby wypić poranną, kawę, spotkać się na pogawędce, urządzić grilla czy inne spotkanie z bliskimi osobami. Nawet w samotności można się tam doskonale relaksować.

Czy taras można umieścić na stropie?

tarasy wentylowane na stropieChcąc poczytać książkę, zastanowić się nad czymś lub poszukując chwili ciszy czy odosobnienia, można po prostu wyjść na taras. Dobrze mieć go przy swoim domu. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy nie posiadamy takiego miejsca, a podwórko jest na tyle małe lub w taki sposób zagospodarowane, że nie daje możliwości dobudowania tarasu? Czy trzeba z niego rezygnować? Na szczęście nie! Dobrym wynalazkiem są bowiem tarasy wentylowane na stropie. Można do tego celu wykorzystać chociażby garaż. Przy tego rodzaju tarasie, nawierzchnię wykonuje się z płyt tarasowych, układanych na wspornikach z regulowaną wysokością. Materiał izolacyjny można wybrać dowolnie. Podstawowym wymaganiem technicznym jest odpowiednie rozmieszczenie spadków odprowadzających wodę. Przy tarasie wentylowanym woda nie będzie się zatrzymywała na powierzchni, ale spływała poniżej. Konstrukcja jest bardzo prosta. Łatwo dopasować ją do podłoża. Tarasy wentylowane pojawiły się jakiś czas temu jako swego rodzaju nowinka techniczna.

Szynko doceniono ich zalety, przez co bardzo się upowszechniły. Trudno się temu dziwić. Wykonanie jest o wiele prostsze w porównaniu do tarasów tradycyjnych. Ponadto łatwiej jest uniknąć błędów przy jego budowie. Połączenie tarasu ze stropodachem również daje wiele korzyści. Tworzy się przez to miejsce zupełnie wyjątkowe, ze wszystkimi zaletami otwartej przestrzeni.