Kaski motocyklowe – nolan czy schuberth?

Wiele osób, które kochają motocykle, ale nie mają aż tyle pieniędzy, żeby kupić różny strój na każdą okazję stoją przed decyzją jaki strój kupić, to znaczy dokładnie czy lepiej kupić strój turystyczny i jeździć w nim i turystycznie i sportowo czy lepiej kupić do tego samego celu strój sportowy? Wiadomo, że są pewne półśrodki, jednak różnie to z nimi jest.

Godny polecenia kask nolan n86

nolanZałóżmy, że mamy kupić kask motocyklowy, więc co lepiej kupić kask typu nolan n104 evo lub niemieckiej firmy schuberth c3 pro, które są kaskami wręcz luksusowymi, czy może jednak lepiej kask nolan n87 który jest typowo sportowym kaskiem? Ogólnie co do kasków to ja polecam kaski motocyklowe nolan, ze względu na ich wykonanie i relatywnie niską cenę, jednak jak wiadomo są też inne ciekawe marki, które spokojnie można brać. Na szczęście z butami jest trochę inaczej, ponieważ można kupić buty takie jak choćby alpinestars smx 6, które idealnie sprawdzą się i w przypadku ostrej jazdy na torze, gdzie będziemy osiągać limit przyczepności, lub w spokojnej turystyce po tatrach, alpach itp. Są to doskonałe buty, które niewątpliwie dają nam ogromne poczucie bezpieczeństwa. A co z rękawicami? Tutaj mamy albo rękawice z membraną, albo bez. Ochraniacze w większości przypadków są podobne, jednak ja bym radził tutaj postawić na ochronę (przynajmniej w przypadku letniej jazdy) i wybrał bym stricte sportowe. Na sam koniec zostało nam omówienie kombinezonów. Turystyczną wersją kombinezonu jest kombinezon tekstylny a sportową sportowy jednoczęściowy. Tekstylny jest wygodniejszy ale mniej odporny na uszkodzenia, sportowy jednoczęściowy to 100% ochrony, jednak jest niewygodny.

Jaki jest kompromis? Kombinezon skórzany dwuczęściowy, który jest naprawdę bardzo dobrą opcją. W przypadku ostrej jazdy mamy wszystkie protektory i grubą skórę, a w przypadku jazdy turystycznej nic nas nie opina. Jak widać można połączyć i turystykę i sport, jednak lepiej i tak kupić sobie oddzielne kombinezony i kaski na różne okazje. Reszta może już być niezmieniona.