Kiedy rodzi nam się dziecko

Urodziny dziecka to bardzo ważne wydarzenie dla całej rodziny. Oczywiście najbardziej z pewnością cieszą się sami rodzice. Bardzo często zdarza się sytuacja, kiedy dwójka młodych ludzi, mimo usilnych starań i bardzo wielu odwiedzonych lekarzy nie może mieć dzieci. Jest to olbrzymia tragedia dla całej rodziny, nikt jednak nie jest w stanie wyobrazić sobie, co odczuwają ci młodzi ludzie, którzy tak bardzo pragną potomstwa.

Czapeczki urodzinowe

czapeczki urodzinowePół biedy jeśli dysponują dużymi funduszami. Wtedy mogą sobie pozwolić na odwiedzenie wszystkich możliwych lekarzy, nawet tych, których gabinety znajdują się bardzo daleko i tych, którzy za wizyty biorą bardzo dużo pieniędzy. Jeśli jednak mamy do czynienia z nieco biedniejszą rodziną, jest duża szansa, że ich tragedii nikt nie będzie w stanie zapobiec. Niekiedy jednak zdarza się cud – bo inaczej nie da się tego określić. Czasem nawet po wielu latach oczekiwania, okazuje się, że będziemy mieli dziecko. Panująca w całej rodzinie radość jest wręcz nie do opisania. Mimo iż przez cały okres ciąży odczuwamy pewien lęk i niepewność, czy wszystko będzie w porządku, najczęściej po upływie dziewięciu miesięcy możemy odetchnąć z ulgą, kiedy pielęgniarka położy wreszcie w naszych ramionach małego człowieka, który należeć będzie tylko i wyłącznie do nas. Zapewne cała rodzina będzie cieszyła się niezmiernie nowym domownikiem i założy czapeczki urodzinowe. Kto wie, może zorganizują nawet przyjęcie powitalne dla mamy i malucha. Do stołów i krzeseł przymocują balony dekoracyjne i samodzielnie unoszące się balony z helem, nie zwracając nawet uwagi na to, że sklep internetowy z balonami mógł przez pomyłkę sprzedać im balony na wesele.

Nikt nawet nie zauważy różnicy. Wszyscy cieszyć się będą ze szczęścia młodych rodziców i podziwiać niemowlę, które, nie zdając sobie sprawy z tego, że jest w centrum uwagi, będzie głęboko spało albo może wyciągało łapki w kierunku ozdób takich jak balony do modelowania. Każdy z podziwem spoglądać będzie na nowe życie, które zawitało w progi ich rodziny i przyniosło ze sobą tyle szczęścia.