Kompletny wkład do apteczki

W pracy dość często się zdarzają wypadki, z których część jest na tyle poważnych, że konieczna jest hospitalizacja. Jednak większość wypadków kończy się na opatrzeniu ran dostępnymi środkami z apteczki, która znajduje się na wyposażeniu firmy.

Czego dotyczą normy din apteczek pierwszej pomocy?

wkład do apteczki din 13157W naszym kraju istnieje obowiązek posiadania apteczki pierwszej pomocy w każdej firmie bez względu na rodzaj działalności i każdym pojeździe mechanicznym, który porusza się po drogach. W razie ewentualnego wypadku jej zawartość może nam, lub osobom trzecim uratować życie, lub zdrowie. Jeżeli w firmie już znajduje się apteczka, ale brakuje w niej wielu elementów, to wystarczy dokupić wkład do apteczki din 13157, który zawiera wszystkie niezbędne produkty. Norma din obowiązuje w całej Unii Europejskiej i także w Polsce możemy dostać apteczki spełniające te wymagania. Wkład ten zawiera komplet jednorazowych plastrów stosowanych na przecięcia i otarcia, kilka kompresów zimnych na rany i oko oraz różnego rodzaju opatrunki. Niezbędnym produktem jest woda utleniona do odkażania ran, albo specjalne chusteczki nasączone czystym alkoholem, który działa identycznie. Chusty trójkątne do usztywniania złamanych górnych kończy, opaski elastyczne, które ułatwiają utrzymanie w miejscu opatrunek, a także indywidualne opatrunki sterylnie zapakowane. Ponadto wkłady do apteczek zostały wyposażone w jednorazowe ustniki służące do wykonywania sztucznego oddychania. W sprzedaży dostępne są apteczki różnej wielkości.

Kupując apteczkę, należy się kierować jej wkładem, bo im więcej będzie posiadała produktów, tym lepiej. Oczywiście każdy element ma swoją datę ważności, którą trzeba przestrzegać i kiedy zostanie przekroczona, należy produkt wymienić na nowy.