Pożar kotła i czyszczenie zbiorników

W dniu wczorajszym w miejscowym magazynie miało miejsce bardzo przykre wydarzenie. W miejscowej fabryce późnym wieczorem doszło do pożaru hali magazynowej naszego lokalnego przedsiębiorstwa.

Dlaczego czyszczenie zbiorników przemysłowych jest ważne?

czyszczenie zbiornikówZ nieoficjalnych informacji, jakie udało się ustalić naszemu reporterowi powodem był zabrudzony kocioł. Wobec tego postanowiliśmy zgłębić temat. Jak się okazało, miejscowy przedsiębiorca i właściciel firmy twierdził, że czyszczenie kotłów tak często, jak wymagają tego normy i przepisy nie jest potrzebne a koszt jaki trzeba ponieść jest nieproporcjonalny do efektów. Jak widać przeliczył się. W pożarze ucierpiała część zakładu, na której odbywała się produkcja. Gotowe produkty zostały wywożone na inny magazyn, dzięki czemu straty firmy nie będą tak duże, jakie mogły być. Czyszczenie zbiorników oraz wszystkich elementów, które mają wpływ na bezpieczeństwo jest niezbędne. Przykrym jest fakt, że prywatni przedsiębiorcy ryzykują życie pracowników, by zaoszczędzić kilka groszy. Jak uważa urzędnik, który bada prawidłowości działań takich kotłów kontrole prowadzone są zbyt rzadko. Ponadto muszą być one zapowiedziane, co powoduje, że właściciel firmy jest w stanie naprawić szybko wszelkie niedociągnięcia. A wystarczyłoby czyszczenie przemysłowe. Polegające na wysokociśnieniowym myciu, proste i do tego spełniające wszelkie restrykcyjne normy Unii Europejskiej (jest ekologiczne) jest najlepszym sposobem na utrzymanie bezpieczeństwa i czystości.

 

Wczoraj przekonał się o tym nasz lokalny przedsiębiorca. Co dalej z linią produkcyjną oraz osobami tam pracującymi? Nie wiadomo. Zakład był ubezpieczony, więc remont powinien być kwestią czasu.