Pracownie krawieckie szyją teraz garnitury komunijne

Wszyscy producenci garniturów w całym kraju w pierwszej połowie roku zbierają prawdziwe żniwa. Pracy jest multum i jest to najgorętszy sezon jeśli chodzi o branże krawiecką. Wszystko dlatego, że w maju w całym kraju odbywają się pierwsze komunie święte. Każde dziecko przystępujące do komunii musi być odpowiednio elegancko ubrane.

Wszystkie garnitury muszą być jednakowe

szycie garniturów - warszawaZ komuniami w całym kraju bywa dokładnie tak samo. W obrębie jednej parafii lub jednej klasy wszyscy chłopcy muszą być w takich samych garniturach. Dziewczynki muszą mieć dokładnie takie same suknie. Wszystko jest szyte na miarę w jednej pracowni krawieckiej. Czyli samo przygotowanie do komunii ogromne wyzwanie, bo trzeba znaleźć takie producenta, który jest w stanie zaoferować całej klasie szycie garniturów – Warszawa to miasto, gdzie takich wydajnych pracowni jest najwięcej. Ale w Warszawie jest też najwięcej dzieci, dla których trzeba uszyć garnitury do komunii. A niektóre pracownie oferują szycie zarówno garniturów jak i sukienek komunijnych. A przecież z każdego dziecka trzeba zdjąć miarę i to nie raz a kilka razy. Dzieci rosną błyskawicznie, więc miara zdjęta w styczniu w maju może już nie być aktualna. Pracy przy uszyciu garniturów na komunię jest naprawdę sporo. Najbardziej renomowane pracownie krawieckie mają zawsze najwięcej zamówień. Często zdarza się, że szyją nie dla jednej szkoły, ale nawet dla kilku.

W okresie od stycznia do maja nawet małe manufaktury odzieżowe mają zamówienia na uszycie od kilkunastu do kilkudziesięciu garniturów na miarę. W Warszawie najlepsze pracownie krawieckie potrafią uszyć nawet kilkaset takich garniturów. Zapotrzebowanie jest ogromne, bo co roku kilkadziesiąt tysięcy dzieci przystępuje do swojej pierwszej komunii.