Regały metalowe- cechy charakterystyczne

Jeżeli właśnie jesteśmy na etapie wyposażania swojego przedsiębiorstwa w podstawowy sprzęt, lub jeśli musimy zmienić meble w naszym sklepie, to warto wybrać produkty, które są trwałe, mocne i odporne na działanie zewnętrznych czynników. O ile pojedyncze regały metalowe nie należą do najdroższych, o tyle zakup zestawu mebli do całego magazynu może się okazać sporym wydatkiem. Dlatego też, zawsze warto stawiać na dobrą jakość. Czym zatem powinny się charakteryzować dobre regały magazynowe?

Regały paletowe – zastosowanie

Takie meble powinny być przystosowane do naszej działalności. Na szczęście producenci stają na wysokości zadania i oferują nam różnorodny asortyment. Mamy niskie regały półkowe przeznaczone na przykład do osiedlowego sklepu spożywczego, ale mamy również regały, którą mogą udźwignąć nawet kilkaset kilogramów. W tej pierwszej opcji meble są przeważnie metalowe i skręcane na śruby. W tej drugiej wersji są to regały paletowe, które mają metalową konstrukcję, ale drewniano pochodne półki charakteryzujące się sporą wytrzymałością.regały paletowe Kolejną cechą charakterystyczną dla takich mebli powinna być łatwość w montażu. Nawet jeżeli zatrudniamy fachową firmę, która zajmie się dostawą i montażem, to i tak nie powinniśmy stracić zbyt dużo czasu na ustawienie takich konstrukcji. Ponadto do mebli sklepowych powinna być umieszczona prosta instrukcja obsługi oraz niezbędny zestaw śrub i łączeń. Jeżeli chodzi o funkcjonalność takich akcesoriów, to warto jest wybierać meble, które zezwalają na dowolny układ półek. Wtedy w zależności od potrzeb będziemy mogli kłaść na takich regałach mniejsze lub większe przedmioty. Oczywiście należy brać pod uwagę udźwig półek.

Jeżeli nie mamy doświadczenia w wyborze takich mebli, to możemy wynająć specjalistę który sprawdzi nasze pomieszczenia i który dobierze do nich specjalistyczny sprzęt. Będą to nie tylko regały, ale także stoły warsztatowe, linie produkcyjne, nowoczesne maszyny i komputery. Przy większych zakupach na pewno można liczyć na jaką cenową promocję.