Podstawowy zestaw mebli

Sugerując się najnowszymi trendami w urządzaniu wnętrz możemy odnieść wrażenie, że teraz stawia się przede wszystkim na minimalizm. Bez większego znaczenia czy mamy otwarte przestrzenie czy małe pomieszczenia im mnie mebli i dodatków tym lepiej. Oczywiście nie każdemu może spodobać się taki współczesny design, ale na szczęście w sklepach meblowych mamy spory wybór.

Meble loft – cóż to takiego?

Jmeble lofteżeli chcemy kierować się nurtem minimalistycznym, to powinniśmy wiedzieć co wchodzi w podstawowy zestaw mebli. I tak na przykład jeżeli urządzamy salon, to między innymi musimy mieć w nim co najmniej jedną wygodną kanapę. Powinna mieć ona prostą formę i klasyczną kolorystykę. Jeżeli kanapa ma dodatkowe poduszki, to trzymając się zasad nurtu minimalistycznego muszą być one jednolite. Najlepiej, gdy mają taki sam kolor jak całe obicie sofy. Do kanapy należy także dobrać stoliki kawowe. Mogą być one szklane metalowe lub drewniane. Jeżeli gdzie indziej będziemy mieli meble indyjskie, to stoliki także powinny takie być.

Co do salonu w wersji minimalistycznej, to przydałaby się także szafka rtv oraz powieszony na ścianie telewizor. Więcej mebli w takim pomieszczeniu jest nam niepotrzebnych. Przechodząc do sypialni, to ta wersji podstawowej powinna być wyposażona w łóżka drewniane i dwie szafki nocne. Pozostałe meble loft są zbędne. W sypialni zbyt duży przepych i nagromadzenie dużej ilości mebli nie pozwoli odpowiednio wypocząć. Kolejnym pomieszczeniem urządzonym w wersji minimalistycznej może być jadalnia. Ta z kolei wymaga tylko wygodnego stołu i odpowiedniej liczby krzeseł.

Jeżeli zamiast ilości wolimy jakość, to powinny nam się spodobać meble kolonialne. Charakteryzują się one wysoką jakością wykonania i dużą odpornością. Produkuje się je z drzew egzotycznych, które uprzednio są odpowiednio konserwowane. Dzięki temu na długie lata zyskuje się najwyższą jakość. Tego typu meble są masywne i zamiast stawiania kilku komód i zastawiania regałami całych ścian, lepiej zdecydować się na jeden konkrety przedmiot.