Rozwój na stanowisku Scrum Mastera

W mojej firmie bardzo ważny był rozwój, dlatego mój szef zaproponował mi pewnego dnia, abym wziął udział w szkoleniu, które organizowany jest za dwa dni. Szkolenie to dotyczyło przygotowania na stanowisko Scrum Mastera, które to miało się otworzyć w naszej firmie i ja miałem się tym zajmować.

Scrum Master – odpowiednie szkolenia

Professional Scrum MasterByłem bardzo zadowolony tym, że firma postanowiła zainwestować we mnie odpowiednie środki, gdyż takie szkolenia są oczywiście płatne. Byłem bardzo podekscytowany i jeszcze przed szkoleniem zacząłem czytać o tym, jakie obowiązki stoją przed doświadczonym Scrum Masterem i co powinien posiąść za wiedzę na samym początku, aby jak najlepiej zarządzać projektami w firmie. Od samego wdrożenia takiej metodologii Professional Scrum Master jest bardzo popularnym stanowiskiem, zwłaszcza w nowoczesnych firmach, które zajmują się innowacyjnymi rozwiązaniami do swoich klientów. Nieważne, czy firma zajmuje się reklamą w Internecie, czy może produkcją ulotek reklamowych, to i tak ja jako Scrum Master będę odpowiedzialny za zarządzanie projektami oraz przekazywanie wiedzy pracownikom w taki sposób, aby wszystko przebiegało jak najlepiej. Szkolenie to oczywiście kończyło się certyfikatem, dzięki czemu będę później mógł umieścić taką informację w swoim życiorysie, która na pewno jest o wiele bardziej przyciągająca uwagę dla potencjalnych pracodawców. Póki co jednak postanowiłem bardzo dobrze przyłożyć się do przejścia szkolenia jak najlepiej, aby wynieść z niego najważniejsze informacje, które później pomogą mi sprawnie zarządzać moim zespołem ludzi w firmie.

W szkoleniu co najważniejsze, bierze udział kilkanaście osób, dzięki czemu jest miejsce na część teoretyczną, a także na praktyczną w grupach, także nie martwiłem się o to, że nie będę umiał wykorzystać takiej wiedzy w praktyce. Po szkoleniu byłem praktycznie przygotowany, aby rozpocząć pracę na stanowisku Scrum Mastera.