Czy warto zakupić plisy?

Do najbardziej popularnych osłon okiennych należą z pewnością rolety oraz żaluzje. Z mody wyszły już zdecydowanie firany, które niegdyś można było spotkać w każdym domu.

Czy plisy to coś, co warto kupić?

RoletaOstatnio jednak coraz większym zainteresowaniem cieszą się plisy szczecińskiej firmy, będące z pewnością zupełnie nowym spojrzeniem na dekorację okien. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest zdecydowanie możliwość różnych konfiguracji zasłaniania okien. Plisy umożliwiają przysłonienie na przykład tylko dolnej części okna, a także sierotka. Natomiast tanie rolety zwykle spuszcza się od góry do dołu. Takie rozwiązanie możliwe jest z dzięki niestandardowej konstrukcji profili i prowadnic, które nie są przytwierdzone do ramy okna. Dużą przewagą plisy także wykazują w momencie gdy mamy nietuzinkowy kształt okna, bowiem materiał można przesuwać w różnych płaszczyznach. Plisy również otrzymamy w różnej gamie kolorystycznej i przeróżnych wzorach, jednak cenowo są one droższe. Oczywiście zapewniają one intymność, a jednocześnie przepuszczają dużą ilość światła, jednak nie zapewnią nam ochrony przed intruzami jak rolety zewnętrzne, będące przodownikami w tej kwestii. Plisy bardzo je przypominają, często ze względu na swoje zagięcia, jednak są znacznie mniej sztywne. Z pewnością jest to rozwiązanie godne uwagi, szczególnie jeśli poszukujemy zasłony okna do pomieszczeń, gdzie jest ona stale potrzebna jak na przykład łazienka.

Dzięki temu, że w dużym stopniu przepuszczają one światło, wciąż chroniąc naszą prywatność idealnie sprawdzą się do ciągłego zastosowania.