Wysokiej jakości przesiewarka laboratoryjne

Analiza sitowa materiałów jest bardzo ważna przy różnych procesach produkcyjnych. Przykładowo, jeśli chodzi o mielenie, na różnego typu maszynach pomiarowych musimy sprawdzić i zwalidować ten proces, aby mielenie było jak najbardziej wydajne oraz optymalne i akceptowalne przez klientów.

Zakup przesiewarek laboratoryjnych

przesiewarki laboratoryjnePracując w laboratorium oczywiście jesteśmy w stanie sprawdzić proces mielenia poprzez ręczne używanie sit. Jednak jeśli jest to laboratorium, które pracuje na przykład dla zakładu spożywczego, próbek oczywiście będzie tak dużo, że nie sposób ręcznie wykonywać analizy. Niezbędne są do tego przesiewarki laboratoryjne. Można wybrać rodzaj przesiewarki i dostosować zarówno wielkość, sita jak i parametry jak najbardziej optymalnie do preferencji wykonywanych analiz. Oczywiście są również takie urządzenia, gdzie zarówno możemy zmieniać wielkość sit jak i parametry i sprawdzać, na jakim poziomie mielenie dla nas będzie optymalne. Podczas mielenia na przesiewaczu zostają różne cząstki stałe ale jest to również sposób do analizy na przykład wszelkiego rodzaju ciał obcych, które podczas procesu mieleniu możemy znaleźć. Jeśli chodzi o sam proces przesiewania, jest on wtedy automatyczny i nie wymaga dużo naszego wkładu- nastawiamy urządzenie z przygotowanym wcześniej materiałem do analizy i sprawdzamy czas, który sobie zaprogramowaliśmy i wtedy możemy zczytać nasze wyniki. Są one dokładniejsze oczywiście od pomiarów ręcznej analizy.

Każde laboratorium powinno być obecnie wyposażone w urządzenia, które ułatwią pracę. Ich dokładność pomiarów jest wiarygodna i oczywiście dużo lepsza niż za pomocą ręcznych analiz czy wyliczeń. Mamy tutaj również dużą oszczędność czasu oraz łatwość w odczytywaniu gotowych już wyników pomiarów.