Zalety szamb betonowych

Nie każdy dom ma możliwość podłączenia do kanalizacji lub byłoby to zbyt trudne i kosztowne, aby było warte wysiłku. Dlatego też wiele gospodarstw domowych na terenach wiejskich czy w miejscach trudno dostępnych musi korzystać z szamb.

Dlaczego szambo betonowe?

szamba betonowe mazowszeNajczęściej wybieranym typem szamba jest szambo betonowe. Dlaczego większość decyduje się na takie właśnie rozwiązanie, skoro często montaż tych szamb jest problematyczny ze względu na ich dużą masę? Masa jest główną wadą szamb betonowych, ale bywa także ogromną zaletą. Przede wszystkim, szamba potrzebują odpowiedniego obciążenia, aby nie zostały wypchnięte na powierzchnię na przykład przed wody gruntowe. Jest to realny problem przy szambach plastikowych, które wymagają odpowiedniego dociążenia. Z kolei przy szambach z betonu nie jest to konieczne, ponieważ nawet puste mają już bardzo dużą masę, dlatego nie trzeba się tym martwić. Co z ceną? Ze względu na wspomnianą wcześniej konieczność dociążania, szamba plastikowe wypadają drożej od szamb wykonanych z betonu. Do pewnego stopnia równoważy to ich mniejsza masa, dzięki czemu o wiele łatwiej jest je przetransportować, jednak obecnie tylko na naprawdę trudnym terenie jest problem z dostarczeniem i zamontowaniem szamba betonowego. Szamba betonowe, poza korzystniejszym cennikiem, cechuje też duża solidność i wytrzymałość. Trudno je uszkodzić, a do tego świetnie nadają się do tego, aby nad nimi zbudować podjazd do garażu lub kilka miejsc parkingowych, a więc nie trzeba się martwić koniecznością „pomieszczenia się” z szambem na mniejszej działce. Teren nad szambem można swobodnie wykorzystać.

Jak widać na podstawie powyższych informacji, szamba betonowe są bardzo korzystnym rozwiązaniem. Warto z niego skorzystać, gdy trzeba podjąć decyzję jak postąpić z nieczystościami z gospodarstwa domowego, gdy nie ma możliwości podłączenia się do lokalnej sieci kanalizacyjnej.

Najnowsze http://www.awatransbet.pl informacje