Fotografia ślubna to bardzo odpowiedzialne zadanie

Ślub to bardzo ważne wydarzenie w życiu młodych ludzi. Przygotowanie do niego nierzadko trwa latami. Młoda para chce, aby podczas uroczystości wszystko wyglądało idealnie i przebiegało w starannie zaplanowany sposób.

Artystyczna fotografia ślubna to wyzwanie

Fotografia ślubnaIch wysokie wymagania dotyczą także wszelkich związanych ze ślubem usług. Jako fotograf mam świadomość,że ta świadczona przeze mnie odgrywa bardzo ważną rolę. Efekt mojej pracy będzie bowiem pamiątką na długie lata z najważniejszego dnia ich życia. Zdjęcia muszą być perfekcyjne, ponieważ niczego nie będzie już można zdublować. Senność towarzyszącą pracy przez całą noc zdecydowanie nie ułatwia mojego zadania. Artystyczna fotografia ślubna – Toruń to ogromne wyzwanie i odpowiedzialność. Zawsze odczuwalna jest podczas pracy pewna presja. Zwłaszcza,ze że zdjęcia wychodzą znacznie lepiej, gdy uda się zdobyć zaufanie gości i nakłonić ich do współpracy. Nieco inaczej wygląda od strony teoretycznej sesja ślubna. Tam mam możliwość wykonania dowolnej liczby ujęć. Jednak aby zdobyć klientów muszę starać się,aby moje zdjęcia były unikatowe. Muszą wyróżniać wśród ofert konkurencji. Nieustannie muszę wykazywać się kreatywnością. Wybierać zabytkowe miasta, jak Toruń, czy Gdańsk, zaciszne miejsca pełne wspaniałej przyrody. Zdjęcia muszą być wykonane z pomysłem. Nikt nie chce już stać na baczność i uśmiechać się do obiektywu. Potrzeba rekwizytów, ciekawych inspiracji. Popularnością cieszą się zdjęcia z końmi, wśród morskich fal, czy z plecakami pośród górskich szczytów. Mój zawód wymaga ode mnie tego, by oryginalne pomysły nigdy się nie kończyły. Niejednokrotnie muszę przemierzać z ciężkim sprzętem fotograficznym znaczne odległości, z poświęceniem wchodzić na drzewa, czy kłaść się na ziemi, aby zrobić młodej parze idealne zdjęcia.

Jednak efekty mojej pracy zawsze zachwycają i jest to dla mnie ogromna motywacja, aby dalej pracować z równie ogromnym zaangażowaniem.