Kupno fotelika dla dziecka to kwestia bezpieczeństwa

Przewożenie dziecka wo foteliku samochodowym to obowiązek. Dotyczy dzieci o wzroście do 150 cm. Za brak zainstalowanego sprzętu grożą kary. Nie warto więc ryzykować przewożenia malucha bez fotelika, ale nie chodzi wcale o mandat. To kwestia bezpieczeństwa, o które to przede wszystkim rodzice muszą przecież zadbać.

Wybór fotelika dla dziecka bywa trudny

recaro fotelik dla dzieckaDecyzja o kupnie fotelika samochodowego dla dziecka nie jest łatwa. Trzeba pomyśleć o wielu aspektach, o których możemy nie mieć zielonego pojęcia. Przede wszystkim rozmiar fotelika. Wymiary zależą oczywiście od wieku i wagi dziecka. Zresztą producenci dzielą swoje produkty na kilka kategorii, właśnie w zależności od wspomnianych aspektów. Pamiętajmy, że fotelik musi być w sam raz. Dlatego warto „przymierzyć” do niego dziecko. Wiele specjalistycznych sklepów daje taką możliwość, podobnie jak pozwalają na przymiarkę fotelika do konkretnego modelu auta. Oczywiście to nie kończy kwestii wyboru, bo modele, kolory i wygląd fotelika też mogą spowodować ból głowy. Wielu producentów oferuje szeroką gamę sprzętu, choćby recaro fotelik dla dziecka ma w naprawdę wielu wariantach. Bo warto pamiętać, że uwagę należy zwrócić także na przykład na mocowanie. Czy fotelik będzie przypięty pasami, czy za pomocą systemu iso fix. To wszystko należy dogłębnie przemyśleć. Oczywiście rzeczy, nad którymi należy się zastanowić, jest więcej, dlatego warto dopytać ekspertów w sklepach.

Na bezpieczeństwie dzieci nie ma co oszczędzać, ani pieniędzy, ani czasu. Dlatego długo i porządnie zastanówmy się nad wyborem, w czym nasze maluchy mają podróżować w aucie. Niech to będzie wybór naprawdę przemyślany. I niech najważniejsze będą walory praktyczne czy kwestie bezpieczeństwa. Kolor i wygląd niech zejdą na dalszy plan.