Obóz językowy w sercu Anglii – korzyści z wyjazdu do Londynu

Obozy językowe już od wielu lat cieszą się zasłużoną opinią świetnej szkoły języka angielskiego. Wystarczy zaledwie kilka tygodni, aby nabrać większej swobody językowej i zdobyć wiele umiejętności praktycznych. Czy to jednak jedyne korzyści? Czy obóz w określonym miejscu jest wart większej uwagi?

Obóz w Londynie uczy nie tylko samego języka

obozy językowe w LondyniePewne miejsca z definicji sprzyjają lepszej nauce języka obcego niż inne. Londyn jest tego znakomitym przykładem, ponieważ w tym miejscu stykają się ze sobą i od lat mieszają wpływy różnych kultur. Jako centrum rozrywki, kultury, finansów i biznesu przyciąga tysiące ludzi, którzy angielskim posługują się w niego odmienny sposób. Dla uczniów angielskiego obozy językowe w Londynie to znakomita okazja, aby osłuchać się z różnymi akcentami, co zaprocentuje w czasie dalszej nauki oraz później w życiu zawodowym. Łatwiej im będzie zrozumieć nie tylko rodowitego Anglika, ale też obcokrajowca, który mówi z zupełnie innym akcentem. Dodatkową korzyścią, jaką niesie ze sobą wyjazd na londyński obóz językowy jest szansa na spotkanie się z bogatą angielską kulturą, a nie od dziś wiadomo, że aby poznać dobrze język obcy, trzeba też poznać kulturę, która go stworzyła. Dzięki temu takie niuanse językowe jak różnica między brytyjskim „in the street” a amerykańskim „on the street” stanie się jasna, choć teoretycznie oba wyrażenia oznaczają dokładnie to samo. Dzięki takim warunkom obóz językowy to idealne miejsce do nauki języka na każdym etapie jego znajomości, w tym dla osób zupełnie początkujących.

Wybierając konkretny obóz językowy warto kierować się nie tylko jego ceną, ale też miejscem, w którym odbywa się nauka. Wybór Londynu, jak widać na powyższych przykładach, może przynieść wiele korzyści, charakterystycznych właśnie dla tego miasta.

Zapisz