Wyjazd za granicę i paczki kurierskie

Od kiedy tylko skończyłem gimnazjum stwierdziłem, że swoje życie spędzę za granicą naszego kraju. Irytowało mnie to, co się dzieje u nas w kraju. Strasznie mnie to denerwowało.

Niektórzy już nie wytrzymują w naszym kraju i z niego emigrują. Później zostaje tylko wysyłanie paczek za granicę

paczkiPostanowiłem, że skończę technikum i może studia i potem wyruszę, być może na inny kontynent. Mocno interesowałem się po ile są paczki do Anglii, jak i ile lecą listy lotnicze itp. Nie oszukujmy się, że każdy chciałbym mieć kontakt ze swoją rodziną. przesyłki Anglia mocno potaniały od czasu, kiedy pierwszy raz oglądałem do dzisiaj. Cena jest ważna i mam nadzieję, że do czasu, kiedy skończę studia będą jeszcze tańsze, coś jak przesyłki z Włoch, które są bardzo tanie, niczym krajowe. Kiedyś, już w wakacje wyjechałem do Anglii do pracy, dzięki czemu mogłem poznać to i owo. Praca tam okazała się w moim mniemaniu lżejsza o tego, co można robić w kraju, jednak pensja, którą otrzymywałem tam była bardziej niż zadowalająca. Na prawdę można było żyć, za takie pieniądze, mimo że to była najniższa krajowa. Za tygodniową wypłatę byłem w stanie kupić sobie skórzaną sofę, a po trzech miesiącach wcale nie wielkiego odkładania pieniędzy byłbym w stanie kupić 10letni samochód. Po za tym wartość samego pieniądza była dla mnie oszałamiająca. U nas za 40 złotych nie jesteśmy w stanie zrobić porządnych zakupów, tam za 40 funtów byłem w stanie okupić się na dość długi czas. Dodatkowo, za tyle pieniędzy u nas możemy kupić sobie jakieś buty na rynku lub w hipermarkecie, tam za te pieniądze możemy kupić oryginalne obuwie. Ciekawym porównaniem było też przyłożenie do siebie ile możemy przejechać samochodem za godzinę pracy. U nas, za godzinę pracy zalejemy za 7 złotych, więc przy cenie 4zł za litr przejedziemy ok 20km, tam, zalejemy za ok 7 funtów przy cenie ok 1.5 funta za litr przejedziemy ok 60km. Różnica jest widoczna gołym okiem. Dlatego nawet praca jako kurier do Anglii już daje nam duże zarobki, jeśli weźmiemy tyle samo funtów.

To mnie tylko utwierdziło w tym, że jak tylko skończę się kształcić wyruszam tam do pracy, żeby móc naprawdę godnie żyć, a nie się martwić, jak przeżyć i odłożyć na pieniądze na swoje pasje, które w moim przypadku nie są najtańsze, szczególnie u nas.